• Anadolu Caddesi No:1319 Çiğli-İZMİR

Rodman Hakkında

BİR ÖNCÜNÜN MİRASI

Rodman Grubu’nun kökenleri, Grubun şu anki başkanı D. Manuel Rodriguez’in Rodman Naval Construction and Industrial’ı kurarak gemi inşası faaliyetine başladığı 1974 yılına dayanmaktadır.

Şu anda Rodman Grubu, neredeyse 50 yıldır kesintisiz zenginliği ile İspanya’nın sektöründeki en eski şirketidir.

Bu yıllarda Grubun tersanelerinde 15.000’den fazla tekne inşa edip teslim etmiştir. Bu geçmiş ve deneyim, Grubun kendisini Avrupa düzeyinde en köklü gemi inşa gruplarından biri olarak konumlandırmasını sağlamıştır.

Aktivite

UZMANLIK VE ÇOK YÖNLÜLÜK

Rodman Grubu’nun son derece çeşitli ve çok yönlü ürün yelpazesi, onun en büyük maddi olmayan varlığı olan bilgi birikimini kapsamaktadır. En yüksek kalite standartları, maksimum güvenlik ve optimum yelken performansı Rodman markasının işaretleridir.

 

Rodman Grubu’nun faaliyeti, çok çeşitli uzunluklarda ve farklı malzemelerden yapılmış gemiler inşa etmeyi amaçlamaktadır: çelik gemiler ve hem profesyonel yelkenli gezi teknelerini içeren polyesterden yapılmış tekneler…

 

Rodman’ın bölündüğü üç bölüm (çelik tekneler, profesyonel yelkenli tekneler ve gezi tekneleri) şirketin çok sayıda ürün yelpazesini kapsamaktadır.

 

Farklı tersanelerde 42 metreye kadar gövdeli GRP devriye botları, 170 metreye kadar gövdeli çelik tekneler, 36 metrenin üzerinde gövdeli GRP balıkçı tekneleri ve üç farklı poligon için gezi tekneleri üretiliyor: Rodman VENTURA, Rodman EVOLUTION, Rodman MUSE ve Rodman SPIRIT

Tersaneler

ENDÜSTRİYEL KAPASİTE

Vigo Körfezi‘nin her iki yanında yer alan üç tersaneyle Rodman Grubu, 43.000’i kapalı olmak üzere toplam 162.000 metrekarelik endüstriyel alana sahiptir.

Tesis , Vigo’daki Metalships & Docks , Rodman Polyships ve Moaña’daki Neuvisa’daki tersanelerden oluşmaktadır .